İlçemiz

Üniversite Öğrencileri Çeşmeler İlköğretim Okulu’nda…

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencileri İlçemiz Çal Çeşmeler İlköğretim Okulu’nda çeşitli tadilat işleri yaptılar. Okulu baştan sona elden geçiren öğrenciler sayesinde okul tamamen yenilenmiş oldu.

 

Öğrencilerin okulu yenilemeleri nedeniyle bugün bir tören düzenlendi. Törene Kaymakamımız Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ak Parti Düzköy İlçe Başkanı Mehmet Atmaca, Ak Parti Düzköy İlçe Başkan Yardımcısı Yılmaz Ankara, İl Genel Meclisi Üyesi Kamuran Akpınar, Düzköy Belediye Başkanı Salih Bakal, Çayırbağı Belediye Başkanı Hilmi Köroğlu, Çalköy Belediye Başkanı Mehmet Tayar, İlçe Müftüsü Ramazan Topcan, Düzköy İlçe Hastanesi Başhekimi Fevzi Yavuzyılmaz, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

Törende bir konuşma yapan Kaymakamımız Ufuk Özen Alibeyoğlu “Tarihte, yoklukta varlık göstermiş bir milletin evladıyız. Bizim tarihimiz imar tarihidir. Harabeleri mamureye çevirme tarihidir. Bugün batının iyi yönlerine baktığımızda bunların bizim geçmişimizde olduğunu, bizim atalarımız tarafından ortaya çıkarılarak insanlığa sunulduğunu görüyoruz. Ama bugün biz bunları batıdan öğreniyoruz. Bazı değerlerimiz kayboldu veya yozlaştı. Artık toplum yararına iş yapanlar fuzuli işlerle uğraşıyormuş gibi değerlendiriliyorlar. Mevlana demiş ki: “”Yeis öyle bir bataklıktır ki düşersen boğulursun, azmine sarıl sımsıkı, bak ne olursun.”” Bu öğrenci arkadaşlarımız da inandılar, bir çok zorluğu aşarak buralara geldiler ve bu işi başardılar. Bu tür faaliyetleri bugünlerde ekonomik durumu iyi olanlar yapıyor. Fakat bu öğrenci arkadaşlarımız arasında zengin olanlar yok. Hepsi memur, işçi veya köylü çocuğudur” dedi.

 

Düzköy Belediye Başkanı Salih Bakal da yaptığı konuşmada “Bu öğrenci arkadaşlarımızın yapmış olduğu bu çalışma beni çok duygulandırdı bana öğrencilik yıllarımı hatırlattı. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Projede yer alan öğrencilere plaket verildi.

 

 

 

 

Öğrenciler yaptıkları işin verdiği haz ve gördükleri ilgi karşısında oldukça mutlu oldular. Düzköyhaber olarak İlçemiz adına biz de öğrencilerimize ve öğretmenleri Mustafa Kul’a teşekkür ediyoruz.

 

 

İlgili Haberler

Kuran Okuma Yarışmasında Birinci Çayırbağı’ndan…

Düzköy Temsilcisi

Ayşe Tirgil Vefat Etti!!!

İstanbul Temsilcisi

Karbuz, Kaza Geçirdi!!!

Düzköy Temsilcisi

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com