Gündem

TRABZON 97. KURTULUŞUNU KUTLUYOR

26 Şubat – 01 Mart 2015 tarihleri arasında Feshane Fuar ,Kongre ve Kültür Merkezinde “Trabzon’un Kurtuluşunun 97. Yıldönümü Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri” ni gerçekleştiriyoruz.
Trabzon kültürünün üst düzeyde olduğu etkinliğimizde; Marmara Bölgesinde faaliyette olan 250 Trabzon İl, İlçe, Köy ve Spor derneklerini 56 stantta bir araya getirerek hemşerilerimize kendi ilçelerinin sivil toplum kuruluşlarını tanıma ve ulaşma imkânı sağladık. Aynı zamanda ziyaretçilerimiz etkinlik süresince Trabzon el sanatları, Trabzonlu sanatçıların sergileri, yöresel ürünler ve Trabzon mutfağının eşsiz yemeklerine de ulaşma imkânına sahip olacaktır.
Etkinlik süresince Gaziosmanpaşa Trabzonlular Derneğinin katkılarıyla ücretsiz göz muayenesi taraması yapılacak olup yine etkinlik boyunca Kızılay ile birlikte kan ve ilik bağışı organizasyonu gerçekleştirilecektir.
Kemençe ve horonun şahlanacağı sahnemiz de Kemençe virtüözü Tahsin Terzi şefliğinde Kemençe Korosu, Karadeniz müziğinin birbirinden önemli isimlerinin konserleri, horon gösterilerimizin yanı sıra TDF Gençlik Kolları Korosu tarafından“Trabzon Türküleri“ seslendirilecek; TDF Gençlik Kollarının hazırlamış olduğu tiyatro oyunları sahnelenecektir. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından hazırlanan “Trabzon Basın Tarihi Belgeseli” İstanbul Galası etkinliğimizde gerçekleşecektir.
Trabzonlu Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve üst düzey bürokrasiyle gerçekleşecek olan etkinlik; 27 Şubat 2015 tarihinde saat 13:00’de Eyüp Merkez Camii avlusundan Feshane’ye Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü ve Gaziler Derneği üyeleri eşliğinde Kurtuluş Yürüyüşüyle başlayacak olup resmi açılış saati 15:00’dır.
Trabzon kültürünü yaşatacağımız coşkulu etkinliğimize tüm halkımız davetlidir

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Yer : Feshane Kongre ve Kültür Merkezi – EYÜP
Tarih : 26 Şubat – 01 Mart 2015
Resmi Açılış Tarih ve Saati…..: 27.02.2015 – 15:00
Saat : 10:00 – 23:00

İlgili Haberler

PKK’dan Jandarma Komutanlığı’na Saldırı

Düzköy Temsilcisi

AK Parti İstanbul’un tüm ilçelerinde seçime itiraz edecek

2019 yılı hac kura sonuçları açıklandı

İstanbul Temsilcisi

Bir Yorum Yazın