OPET, Forum Trabzon’da Trafik kurallarını öğretecek

0
87

Bugüne kadar 81 ilde 700 bini aşkın öğrenciye trafik bilincinin aşılandığı “OPET Trafik Dedektifleri Projesi” ile 6-7 Aralık tarihlerinde Forum Trabzon’da, 3-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere trafik eğitimi verilecek.
Sosyal sorumluluk projeleri ile fark yaratan OPET ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) işbirliği ile hayata geçirilen Trafik Dedektifleri Projesi, yeni dönemde okulların dışına da taşınıyor.
Türkiye’de yaygın bir ağa sahip, mağaza karması, etkinlikleri, mimarisi ve kaliteli hizmet anlayışı ile dikkat çeken sektör lideri Forum Alışveriş Merkezleri ile işbirliği yapan OPET, Trafik Dedektifleri projesine, okulların yanı sıra Türkiye çapındaki Alışveriş Merkezileri’nde düzenlenecek eğitimlerle devam ediyor.

Eğitim ve eğlence bir arada
Forum Ankara Outlet, Forum İstanbul, Forum Aydın, Forum Çamlık, ve Magnesia’dan sonra eğitimlerin altıncı durağı Forum Trabzon olacak. Trafik Dedektifleri eğitimlerinin ziyaretçileri; interaktif trafik güvenliği eğitimi alacak. Eğitime katılanlar ayrıca, OPET’in marka yüzü OPEDO ile fotoğraf çektirip, Trafik Dedektifleri dansı yaparak eğlenecek. Forum Trabzon’da 6 Aralık Cumartesi ve 7 Aralık Pazar günleri saat 14.00 ve 16.00’da, ikişer seans olarak düzenlenecek eğitimler ve etkinlikler, müzik ve eğlence dolu sürprizlerle devam edecek.

“OPET Trafik Dedektifleri Projesi” hakkında:
Türkiye’nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlenmek için daha bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan ”Trafik Dedektifleri” projesi, trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla hayata geçiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, , Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve OPET ortaklığında uygulamaya alınan proje ile işe ‘çekirdek’ten başlanıyor. Trafik Dedektifleri Projesi; 3 yıl içerisinde Türkiye’nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılamayı hedefliyor. Eğitimlere katılan çocuk ve gençlere ‘Trafik Dedektifi’ unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeleri bekleniyor.
www.opet.com.tr / www.trafikdedektifleri.com.tr

PROGRAM:

14.00 Trafik Dedektifleri Eğitimi / 1. seans

16.00 Trafik Dedektifleri Eğitimi / 2. seans

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız.
Adınızı yazınız.