İlçemizde diksiyon kursu açılması planlanıyor

2
73

Kişisel Gelişime destek için hep beraber diksiyon öğreniyoruz. Düzköy Halk Eğitim Merkezi’nde planlanan diksiyon eğitimi ile elde edilecek kazanımlar; doğru nefes alma tekniği, stresi kontrol altına alma, beden dili, jest ve mimiklerini etkin bir biçimde kullanma, sosyal fobiyi yenmek, sesi enstrüman edasıyla kullanabilmek olarak sıralanmaktadır. İnsanlar tarafından; Karadeniz halkı zaten şive kullanıyor, diksiyon eğitimine gerek yok diye düşünülse de diksiyon eğitimi alan kişiler bu düşüncelerini değiştirebiliyorlar.

Herkes kendini güzel bir şekilde ifade etmek zorundadır. Bir siyasetçiyi düşünün, diksiyon eğitimi almadan ne kadar etkili konuşabilir. Hocalar, hatipler, esnaflar, öğrenciler bu eğitimi almadan işlerinde ne kadar başarılı olabilirler? Düzköy’ün bir ilçe olduğunu düşünürsek, sosyal ve kültürel faaliyetlerde gelişime açık olması gerekir. Düzköy’ü en güzel şekilde tanıtmamız gerekir.

Bu kurs tamamlandıktan sonra size vereceği en iyi kazanım; doğru nefes alma tekniğini öğrenerek, ülser, mide kanseri, stres ve stresin yol açtığı hastalıkların önüne geçecek, daha sağlıklı bir hayat süreceksiniz.. Eğitim sonrası yüzünüzde tebessüm, kullandığınız cümlelerde ahenk olacak. Bu kursu özellikle: imam, esnaf, şoför gibi halka hizmet veren insanlara verebilirsek, Düzköy’deki bu değişimi herkes görebilir. Kursun her yaştan insana hitap ettiğini belirterek, öğrenci arkadaşlarımızı da kursa dahil edebilirsek; YGS, LYS, KPSS gibi sınavlara hazırlanmaları için kendilerini sınava motive edebiliriz. Düzköy halkının talebi üzerine Düzköy Halk Eğitim Merkezi’nde kurstan ücretsiz olarak yararlanabileceklerini belirtmek isterim. Konuyla ilgili www.diksiyon.tk sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Diksiyon & Kişisel Gelişim Eğitmeni

Adem ÜÇÜNCÜ

2 YORUMLAR

  1. Bence geç bile kalındı.Özellikle siyasi parti teşkilatlarında bulunan arkadaşlar bu kurstan yararlanmalılar, çünkü kendilerini ifade etmekte zorlanıyorlar.Düzköy için bulunmaz fırsat. Büyük bir katılım olur diye düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız.
Adınızı yazınız.