Trabzonspor’da Yeniden Seçim Yapılacak

0
58

Trabzonspor’un 25-26 Mayıs 2013’te yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda 68. maddenin geçici 4. maddeyle değiştirilerek yönetimin görev süresini 6 aydan 30 aya çıkartılması, Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nce iptal edildi. Bu karara istinaden Trabzonspor’un Aralık ayı içerisinde seçimli genel kurula gitmesi gerekiyor.

Trabzon 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına kongrenin iptali için dava açan genel kurul delegelerinden Ali Sait Yılmaz ile Recep Bakırtaş ile bordo mavili kulübün avukatları katıldı. Yılmaz ve Bakırtaş, kulüp avukatının mahkemeye sunduğu yazılı savunmayı kabul etmedi, tüzük değişikliğinin hukuka aykırı olduğunu ileri sürerek Genel Kurul’un iptaline karar verilmesini istedi. Kulüp avukatı Ahmet Metin Genç ise, davalı tarafın elinde maddi delil olmadığını ifade ederek davanın reddedilmesini talep etti.

Mahkeme, Trabzonspor Kulübü Derneği’nin 68’inci maddesinin geçici 4’üncü madde ile değiştirilmesine dair Genel Kurul kararlarının iptaline, gündemin 4,5,6 ve 7’inci maddelerinin görüşülmesi suretiyle hesapların kabulü, yönetimin ibrası yönünde alınan Genel Kurul kararlarının iptaline yönelik açılan davanın ise reddine karar verdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız.
Adınızı yazınız.