Gündem

PKK Asayiş Timi Kurdu…

 

Terör örgütü PKK’nın şehir ve gençlik yapılanmalarından olan Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi (YDG-H), Cizre’de asayiş timi kurdu. Örgüt üyelerine sözde asayiş eğitimi verilen ve teröristbaşı Öcalan’ın fotoğrafı ve PKK paçavralarının açıldığı törende yüzleri maskeli PKK’lılar sözde yemin edip asayiş teşkilatının diplomasını aldılar.

Bölücülerin gençlik yapılanmasının üyeleri tören alanında sözde güvenliği sağladı. Daha sonra çatışmalarda öldürülen terör örgütü mensupları için saygı duruşu yapıldı. Yüzü kapalı bir PKK’lı tarafından okunan açıklamada çözüm süreci ile birlikte mücadelenin yeni bir boyut kazandığı iddia edildi. Süreçle birlikte öz savunmanın daha da önemli olduğunu savunan teröristler YDG-H’nin sözde asayiş gücü olacağını ifade ettiler.

Yapılan açıklamanın ardından yüzü kapalı kişilerin isimleri anons edilerek, sözde diplomaları verildi. Daha sonra mahalle ve caddelere inen PKK’lılar, yol kontrolü yaptı. Lastik yakıp yolu trafiğe kapatan gruba polis müdahale ederek dağıttı.

 

İlgili Haberler

Tartışma Yaratan Karikatür 

Balıkçılar ‘Vira Bismillah’ Dedi…

Trabzon Temsilcisi

Albayrak’ın Gazetesi’nden Tepki Çeken Manşet…

Düzköy Temsilcisi

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com