İlçemiz

Ankara’dan İlkhaber’e Açıklama….

Yılmaz Ankara

Ak Parti Düzköy eski ilçe başkanı Yılmaz Ankara, ilimizde yayın yapan yerel gazetemiz İlkhaber’e gündemdeki konularla ilgili açıklamalar yaptı. Haber ilçe kongresi yapılmadan önce yayınlanmıştı. Haberi olduğu gibi aktarıyoruz.

AK Parti kurulduğu günden beri Düzköy İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve Cumartesi günü yapılacak olan kongrede görevi devredecek olan Yılmaz Ankara, görevde bulunduğu süre boyunca yaptığı çalışmaları İlkhaber’e değerlendirdi

28 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan AK Parti Düzköy 4.Olağan İlçe Kongresi’nde ilçe başkanlığı görevini devredecek olan AK Parti Düzköy İlçe Başkanı Yılmaz Ankara, görevde bulunduğu süre boyunca yaptığı çalışmaları İlkhaber’e değerlendirdi. AK Parti kurulduğu günden beri Düzköy İlçe Başkanlığı görevini yürüten Ankara, AK Parti’nin tüzüğü 3 dönemden fazla ilçe başkanlığı yapılmasına imkân vermediği için Cumartesi günü yapılacak olan kongrede aday olmayacak.

ŞOFÖRLER CEMİYETİ ŞART

Görevde bulunduğu süre boyunca Bakanlıklar nezlinde yapmış olduğu çalışmalarla ilçesine önemli yatırımlar getiren Ankara, İlçe Emniyet Müdürlüğüne girişimleri sonucunda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir araç tahsisi yapıldığını ve ilçede Trafik Tescil Bürosu açıldığını söyledi. Düzköy’de Şoförler Cemiyeti kurulması için sivil toplum örgütlerinin harekete geçmesi gerektiğini vurgulayan Ankara, Düzköy plakası alımı için Şoförler Cemiyeti’nin kurulmasının şart olduğunu dile getirdi.

ANAOKULU İNŞAATI BAŞLIYOR

Düzköy ilçe merkezinde Orta Mahalle’de anaokulu yapımı için bin metrekarelik arazinin tahsisinin yapıldığını belirten Ankara, “Arazinin tahsisi yapıldı. Arazi kamulaştırması için gerekli olan bedel ve okul yapımı için gerekli olan bedel Özel İdare’ye aktarıldı. Bir hafta içerisinde yapım ihalesi gerçekleştirilecek. 600 metrekare alan üzerine kurulacak olan anaokulumuz 3 katlı olacak ve 2012 yılı içerisinde yapım çalışmaları başlayacak” dedi.

SAĞLIK MESLEK LİSESİ HAYATA GEÇECEK

Eski Düzköy Lisesi binasının Sağlık Meslek Lisesi’ne dönüştürülmesi için Milli Eğitim Bakanı’nın emrinin beklendiğini ifade eden Ankara, bu okulda eğitim gören Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin çok programlı liseye aktarılacağını, Sağlık Meslek Lisesi’nin onarım işlemlerinden sonra gelecek sezonda eğitime başlayacağı, ayrıca yurt binası olarak mevcut belediye binasının tahsis edileceği söyledi. Ankara, Sağlık Meslek Lisesi mezunlarının daha rahat iş bulduğu için Düzköy’e bu okulu kazandırma gayreti içinde olduklarını söyledi.

SPOR SALONU FİRMA YÜZÜNDEN BİTMEDİ

Başkan Ankara, yapımına 2 yıl önce başlanan Spor Salonu inşaatının bugüne kadar bitirilememesinin ödenek yetersizliğinden değil, yüklenici firmanın devlete olan borçlarından kaynaklandığını açıkladı. Bu sorunun en kısa zamanda aşılacağının müjdesini veren Ankara, “Söz konusu firmanın sözleşmesi iptal edilecek ve yeniden ihale yapılacak. İhaleyi alacak olan firma inşaatı kısa sürede tamamlayarak ilçemizi Spor Salonu’na kavuşturacak” diye konuştu.

YOLUN İHALESİ BAHARDA YAPILACAK

Düzköy Devlet Hastanesi’ne kar üstü paletli ambulans tahsis edilerek kış aylarında yaşanan mağduriyetlerin önüne geçileceğini belirten Ankara, Akçaabat ve Düzköy arasında yapımı halen devam etmekte olan duble yolun devamının yapılması için etüt çalışmalarının bittiğini, kamulaştırma bedelinin kısa zamanda tahsisinin yapılacağını ve bahar aylarında yapım ihalesinin gerçekleşeceğini dile getirdi.

DÜZKÖY YOLLARINA KAVUŞACAK

Ak Parti Düzköy İlçe Başkanı Yılmaz Ankara, 1991 yılında yapımına başlanan ve halen bitirilemeyen Düzköy bağlantılı Çayırbağı-Çalköy yolunun ihalesinin yapıldığı, çalışmaların seri bir şekilde devam etmekte olduğunu söyledi. Ankara, Çayırbağı-Tonya yolunun yapımını ise eski yüklenici firmasının üstlendiğini kısa zamanda çalışmaların başlayacağını ifade etti.

YAYLA YOLLARI ASFALTA DOYUYOR

Düzköy için hayati derece önemli olan yayla yollarının birbirine bağlanması için yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi veren Ankara, Kayabaşı Yaylası’nın Düzköy Yaylası’na asfalt yolla bağlandığını belirterek, “Bu çalışma Özel İdare tarafından yapıldı. Yolumuz aynı kurum tarafından bahar aylarında yeniden asfaltlanacak. Ayrıca Düzköy-Kadırga yolunun asfaltlanması için altyapı çalışmaları yapılacak” ifadelerini kullandı.

GÖKÇELER VE TAŞOCAĞI’NIN YOLLARI GENİŞLEYECEK

Düzköy’ün iki önemli köyü olan Gökçeler köyü ve Taşocağı köyü arasında henüz yapılamayan yol genişleme çalışmalarının İşadamı Kemal Cevher’in alt yapı malzemesi hibe etmesi ile hayata geçirileceğini ifade eden Ankara, hibe alt yapı malzemelerinin teslim alınmasının ardından Özel İdare tarafından bu çalışmanın hayat geçirileceğini açıkladı.

SOSYAL TESİSLER HİZMETE GİRİYOR

Başkan Ankara, Düzköy Yaylası’nda bulunan Trabzon İl Özel İdare’ye ait olan sosyal tesislerin, Kızılay ve Trabzonspor arasındaki ikileme de son verildiğini belirtirken, “Bu ikileme son verilmesinin ardından sosyal tesislerimiz yeniden ihale edildi. İşadamı Süleyman Hacısalihoğlu ihaleyi kazandı. Gerekli tadilat çalışmalarının yapılmasının ardından sosyal tesislerimiz hizmete girecek ve ilçemiz önemli bir hareketlilik kazanacak” şeklinde konuştu.

O ARAZİYE NEŞTER VURMANIN VAKTİ GELDİ

Düzköy ilçe merkezi Düzalan Mahallesi’nde bulunan Tarım Bakanlığı’na ait olan araziye neşter vurmanın vaktinin geldiğini belirten Ankara, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Belediyenin yeni imar planına göre iki bakanlıkla görüşme halindeyiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi Bakanlığının bu arazi ile ilgili tasarrufları kısa zamanda netleşecek.”  

Habere ulaşmak için tıklayınız…

 

İlgili Haberler

Koyunculuk Projesi…

Düzköy Temsilcisi

Düğüne Davet…

Düzköy Temsilcisi

Elektrik Kesinti Yapılacak

Düzköy Temsilcisi

1 yorum

Muhammet ATA 30 Ocak 2012 at 10:45

Sayın YILMAZ ANKARA ve ekibine bu zamana kadar yapmış oldukları güzel ve yararlı çalışmalar için şahsen teşekkür ederim.Düzköy için ileriye dönük nice çalışmalarının devamını bekliyor ve diliyoruz.Sevgilerimle

Cevapla

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com