Gündem Yerel

Yangın Var Filminin Trabzon Galası…

Yönetmenliğini Murat Saraçoğlu, yapımcılığını Yol Sinema’nın yaptığı “Yangın Var” filminin İstanbul ve Diyarbakır’ın ardından Trabzon’daki galası Trabzon Forum AVM Cinebonus Sinemaları’nda yapıldı.
Galaya ,Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Çayırbağı Belediye Başkanı Hilmi Köroğlu, filmin yapımcısı ve senaristlerinden Koray Çalışkan, yönetmen Murat Saraçoğlu, başrol oyuncuları Osman Sonant ve Nesrin Cavadzade ile davetliler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
Filmin yapımcısı Çalışkan Trabzon’da olmanın mutluluğunu dile getirirken “Aslında bu bir Karadeniz filmi. Karadeniz’de başlayan ve Karadeniz’de biten bir hikaye. Karadeniz insanının yaratıcılığını anlatıyor. Çekimlerin büyük bir bölümünü Çayırbağı’nda bir bölümünü Rize’de bir bölümünü Artvin’de yaptık. Bugün burada olmaktan ve bu coşkulu kalabalığı görmekten mutluluk duyuyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Oyuncular Osman Sonant ve Nesrin Cavadzade de Trabzon’da olmaktan ve gördükleri ilgiden dolayı oldukça memnun kaldıklarını belirterek “ Nihayet filmi çektiğimiz yerdeyiz. Burada çok güzel zaman geçirdik. Dostluklar kurduk. Şimdi birlikte izleyelim bakalım filmin sonu size göre olmuş mu? Diye konuştular.
Galaya büyük ilgi gösteren davetliler oyuncular, yönetmen ve yapımcıyla bol bol fotoğraf çektirip sohbet etti. Daha sonra salona geçen oyuncular ve davetliler filmi birlikte izlediler. Filmi çok beğenen sinemaseverler Türk Sineması’nın gün geçtikçe ivme kazandığını kaliteli yapımlara imza attığını belirterek bunda yaratıcı yönetmenlerin ve destek veren yapımcıların yanı sıra yetenekli oyuncuların belirgin olduğunu söylediler.
9 Aralıkta gösterime giren “Yangın Var” filminde Diyarbakır Belediyesi’nden Trabzon’un Düzköy İlçesi  Çayırbağı Beldesi’ne itfaiye kamyonunun hediye edilmesi, itfaiyeci Koşman’ın kamyonu Trabzon’a getirmek için görevlendirilmesi, Diyarbakır’dan Trabzon’a geri dönüş sırasında yanında gizemli bir misafir, dışarıda olağanüstü bir doğa, önünde de uzun bir yol ve sıra dışı macera konu ediliyor.

İlgili Haberler

Şehit er Burhan Kılıç Ardahan'a gönderildi

İstanbul Temsilcisi

Cumur’un İsmi Yaşatılacak

Araç Sigortasında Yeni Uygulama…

Düzköy Temsilcisi

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com