Spor

Onur Sezonu Kapattı!!!

Kasımpaşa maçında sakatlanan Onur’un MR sonuçları belli oldu.

MR sonuçlarının ardından Trabzonspor Kulüp Doktoru Hakan Ayaz aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Takımımızın 12 Mart Cumartesi günü Kocaeli İsmet Paşa Stadı’nda oynadığı Kasımpaşa kaşırlaşmasının son dakikalarında ayağının üzerine dengesiz düşmesi sonucu sakatlanan kalecimiz Onur Kıvrak’ın MR tetkikleri bugün gerçekleştirilmiştir.

Tetkikler sonucunda ön çapraz bağda yırtık, dış yan bağda 1., iç yan bağda ise 2. derece sprain (esneme), menisküste de yırtığa yakın dejenerasyon tespit edilmiştir.

Bu verilerle ameliyatı öngörülen Onur’un ameliyat tekniği ve yapılacak müdahalenin türü, operasyonu gerçekleştirecek cerrahın kontrolünden sonra netlik kazanacaktır.

Buna göre ortalama 4 ile 6 ay sahalardan uzak kalması beklenen Onur’un ameliyatının yurt içi ya da yurt dışında yapılıp yapılmaması konusunda karar, oyuncumuzun futbola en erken dönmesini sağlayacak merkezin belirlenmesiyle kesinleştirilecektir.”

Ayaz’ın, Engin Baytar’ın sakatlığı ile ilgili açıklamaları:

“Sakatlığı süren bir diğer oyuncumuz Engin Baytar’ın yapılan kontrol MR’ında kasık adalesi yırtığı sakatlığının önemli ölçüde düzeldiği fakat bunun yanında ödeminin tamamen kaybolmadığı belirlenmiştir. Engin’in ikinci sakatlığı olan pubis kemiğindeki ödemin ise tedaviye olumlu cevap vererek giderek azaldığı görülmüştür. Gençlerbirliği karşılaşmasında forma giymezi zor görünen Engin’in milli maç arasından sonra oynanacak Konyaspor maçına yetiştirilmesi için elden gelen tüm çaba sarf edilmektedir.”

İlgili Haberler

Yenilgisiz Lider!

Trabzon Temsilcisi

Türkiye Kupası Kuraları Çekildi…

Yeni takımını açıkladı! ‘Terim anlaştı!’

İstanbul Temsilcisi

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com