İlçemiz

Mezbahane Hastalık Saçıyor…

 

İlçemiz yaylasında bulunan mezbahane ilgisizlik ve denetimsizlik nedeniyle hastalık saçıyor.

Daha önce Düzköy Belediyesi ve Düzköy Kaymakamlığı’na dilekçe ile başvurduklarını ifade eden vatandaşlarımız olumlu yönde herhangi bir gelişme olmadığını dile getirerek konunun takipçisi olacağız dediler. Şu anda mezbahane çevresinde pislik ve kokudan geçilememektedir. Bu durumun yayla turizmini de baltaladığını ve halk sağlığı açısından da risk oluşturduğunu belirten vatandaşlarımız yetkililerin bir an önce duruma el koyması gerektiğini belirttiler.

Olaya tepki gösteren vatandaşlar mezbahane denetlenmeyecek ve temiz tutulmayacaksa bulunduğu bölgeden kaldırılması ve bölgenin dezenfekte edilerek sağlıklı bir ortama kavuşturulması gerektiğini belirttiler.

Düzköyhaber’e konuşan bir vatandaşımız bazı muhtarların da kendilerine destek verdiğini, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

 

 

 

İlgili Haberler

Öğretmen Evinde Bayramlaşma…

İstanbul Temsilcisi

Daire Amirleri ve Muhtarlar Toplandı

Daria önce müslüman sonra Meryem ardından Düzköylü oldu

İstanbul Temsilcisi

1 yorum

gürbey 31 Mayıs 2012 at 16:02

ben sitenizi aydın nazilliden takip ediyorum.Karadeniz yaylalarını televizyonda takip ettiğimiz zaman sanki cennetmiş gibi düşünüyordum oraları. Şimdi böyle bir haber çıkınca karşıma şokkkk oldum.karadeniz insanının pratik zekasıyla bağdaştıramadım bu haberi.burda kesin bir ihmal var diye düşünüyorum.konunun takipçici olacağım.Elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım.Bana sorarsanız Dünya sağlık örgütüne bu resimleri gönderin veya çevre ve şehircilik bakanlığına o zaman gerekenler gerekenleri yapmak zorunda kalacaktır.Nazilliden sevgiler cennet vatan yaylalarımıza…..

Cevapla

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com