İlçemizYerel

Gazilerimize Övünç Madalyası Verildi

Şehit Kenan Kumaş’ın Eşi ve Kızı ile Gazi Murat Kıran, Kaymakamlık Memurumuz ve aynı zamanda Gazimiz İsmail Şahin’e Devlet Övünç Madalyası Verildi.

 

İstanbul’da Turizm Şube Müdürlüğünde görevi başındayken düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan Şehit Polis Memuru Kenan Kumaş’ın kızı Elif Yaren Kumaş ve eşi Gülcan Kumaş, Erzincan’da teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan Özel Harekat Polis Memuru Murat Kıran ve Van’da teröristlerin bombalı saldırısı sonucu yaralanan Jandarma Komando Onbaşı İsmail Şahin için devlet övünç madalya töreni düzenlendi.

 

Valilik A Toplantı Salonunda düzenlenen törene Vali Vekili Mustafa Gürdal’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Albay Okçin Akşit, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, Vali Yardımcısı Murat Dikbaş, Trabzon Deniz Komutanı SG Albay Sinan Mamak, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Kaymakamımız Hüseyin BAŞ, diğer ilçe Kaymakamları ilgili kurum müdürleri ile şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende şehit polis memuru Kenan Kumaş ve gazilerin öz geçmişleri okundu.

 

Şehit ailesine ve gazilere devlet övünç madalyalarını takdim eden Trabzon Vali Vekili Mustafa Gürdal, “Şehitlik ve gazilik Unvanları hem inancımızda hem de milli kültürümüzde çok değerli ve herkese nasip olmayan yüce makamlardır. Şehit ve gazilerimiz bu vatanın, bu memleketin geleceğine yönelik tapuları, garantileridir. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle, hürmetle yad ediyor, kahraman gazilerimizi tebrik ediyorum.

 

Devlet Övünç Madalyası;

 

‘Yurt içi ve yurt dışında üstün görev anlayışı içerisinde feragat, fedakarlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı 2933 Sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu gereğince Bakanlar Kurulunun öneri üzerine malul olanlara ve şehit yakınlarına Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası Cumhurbaşkanının tevcihi ile verilir.

İlgili Haberler

Park levhaları takılıyor

Düzköy Temsilcisi

Trafik Kazası: 3 Ölü!!!

Düzköy Temsilcisi

Evet: % 59.9 Hayır: % 40.01

İstanbul Temsilcisi

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com