AYKAN ESKİ SPORCULAR İLE HASRET GİDERDİ

0
38

Ak Parti Trabzon Milletvekili Aday Adayı Asım Aykan, Hekimoğlu ve Dalkıran Boks Spor kulüplerini ziyaret ederek, eski sporcular ile hasret giderdi.
Burada, Trabzonlu antrenör ve sporcuları ile bir araya gelen Aykan, “Ne mutlu bize ki, ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip, marşımızı okutturan ve gelecek nesillerimize örnek olan şampiyonlar yetiştirdik” dedi.
Ziyaret ettiği her yerde sevgiyle karşılanıp, dualarla uğurlanan Aykan için amatör sporların taşıdığı ehemmiyeti bilmeyen yoktur. Trabzon Belediye Başkanlığı döneminde, gelecek nesillerin kurtuluşu olarak görüp, destek verdiği amatör sporları (Salon sporları) camiasında ki karşılığı da bir hayli fazla. Öyle ki, her bir sporcu kendisine ‘baba’ diye hitap ediyor.
“Sporcularımıza yatırım yapmak, gelecek nesillere yatırım yapmaktır” diyen Aykan, “Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar.
Bizde yıllarca Trabzon’da amatör sporların (Salon sporlarının) gelişmesi, yavrularımızın kötü alışkanlıklardan uzaklaşması için mahallelerimize yayılmasına öncülük ettik. Şimdi de, bu çalışmalarımızın baş mimarları olan değerli hocalarımız ile bir araya geldik. Her zaman bu kardeşlerimizin başarıları ile onurlanıp, mutlu olduk. Heyecan ve enerji dolu bu arkadaşlarımız, kendileri gibi yeni şampiyonlar yetiştirerek, amatör ruhu gelecek kuşaklara taşımaktadırlar. Bütün antrenör kardeşlerimizi, Trabzon’umuza sunmuş oldukları hizmetlerinden ötürü şükranlarımı sunarak, alınlarından öpüyorum” dedi.
Usta siyasetçinin ziyaretinden duymuş oldukları mutluluğu dile getirerek antrenörler adına bir açıklama yapan eski Güreş Milli Takımı Antrenörü Mustafa Şahin ise Aykan isminin kendileri için çok şey ifade ettiğini belirterek şunları söyledi: “Samimiyetliğin lisanı yoktur ama Sn. Aykan’ın vardır. Hakkında ne kadar övgü dolu sözler söylesek azdır; çünkü üzerimizdeki emeği çoktur Sn. Aykan Spor ve sporcuyu seven, ruhundan anlayan, Trabzon gençliğinin ve amatör sporların ‘baba’sı olmuş insandır. Kendisini ve hizmetlerini unutabilmemiz de mümkün değildir. Hani, bir söz vardır ya; ‘Bazı insanlar olmasını ister, bazıları bekler, bazıları ise oldurmak için çaba harcar’ diye. Bizim içinde Sn. Aykan, her daim varlığını ile güç vermiş, spor ve sporcunun dostu olmuş, ehemmiyeti yüksek olan büyüğümüzdür” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız.
Adınızı yazınız.