Gündem

TGC 3. Babıali Şenlikleri başlıyor!

100’ü aşkın gazete, televizyon, dergi, radyo, yayınevi ve internet sitesinin katıldığı şenlik 29 Eylül’de düzenlenecek Boğaz Gezisi’yle başlayacak.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti‘nin (TGC) düzenlediği Babıali Şenliği’nin üçüncüsü 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında Sultanahmet Parkı’nda yapılacak. Şenlik süresince, gazeteler, dergiler, yayınevleri, internet siteleri ve ajanslar okurlarıyla, televizyon kuruluşları izleyicileriyle, radyolar da dinleyicileriyle buluşacak.

Başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere kamu ve özel kuruluşların da destek verdiği etkinlikler 29 Eylül tarihinde düzenlenecek Boğaz Gezisi ile başlayacak. Resmi açılış 30 Eylül tarihinde Sultanahmet Parkı’ndaki Amfi Tiyatro’da TGC Başkanı Orhan Erinç, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İBB Kültür AŞ Genel Müdürü Nevzat Bayhan’ın katılımıyla yapılacak.Açılışın ardından başlayacak etkinliklerle Babiali ruhu yeniden canlandırılacak. Etkinliğe İstanbul Valiliği, Fatih Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB Kültür AŞ ve Avrupa 2010 Kültür Başkenti Ajansı da destek veriyor.

Etkinlikler çerçevesinde, TGC başta olmak üzere, meslek kuruluşları, basın yayın kuruluşlarıyla birçok yayınevi kuracakları standlarda ve etkinlik alanında imza günü, panel, ve konserler düzenleyecek.

3. Babıali Şenliği’nin açılış töreninden kapsamında TGC Basın Müzesi’nde Aydın Doğan Vakfı 27 yıldan seçmelerden oluşan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi açıyor. Karikatürist Akdağ Saydut da “Çelişmeler” konulu bir sergi düzenliyor. Şenlikte ayrıca karikatürist Kamil Yavuz tarafından ücretsiz karikatür kursu verilecek.

Şenliğin bir zamanlar basının kalbi olan Babıali’de gazetecileri bir araya getirerek dayanışma ruhunu da güçlendirdiğini belirten Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş şöyle konuştu:

“Şenliğe yalnız İstanbul’dan değil yerel medyadan da gazeteci arkadaşlarımız katılacak. Basın meslek örgütleri de şenliğe katılarak bize güç verecekler. Televizyonlar, gazeteler, radyolar, internet siteleri, yayınevleri şenliği zenginleştirecek. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti standında gazeteci yazar arkadaşlarımız imza günleri düzenleyecek. Bütün meslektaşlarımızı yönetim kurulumuz adına 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında 3. Babıali Şenliği’ne davet ediyorum.”

TGC 3. BABIALİ ŞENLİĞİ ETKİNLİKLERİ

ESKİ BABIALİ SOHBETLERİ -1 Ekim Cuma Saat 16:00
Yer: Sultanahmet Parkı-Amfi Tiyatro

Gazeteciliğin usta isimleri bu panelde Eski Babıali ruhunu dinleyicilerle paylaşacak. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Senatosu Başkanı Nail Güreli’nin yöneteceği panele gazeteci ve yazar Prof. Dr. Hıfzı Topuz, Şükran Soner, Zeynep Oral ve Oktay Verel katılacak.

“MEDYA DEMOKRASİYE NASIL BAKIYOR?” PANELİ-2 Ekim Saat 16:00 Yer: Sultanahmet Parkı-Amfi Tiyatro

Radikal Yazarı Altan Öymen’in yöneteceği panele Hürriyet Gazetesi yazarı Sedat Ergin ve Yeni Şafak Gazetesi Kürşat Bumin katılıyor.

“GELECEĞİN GAZETECİLERİ KONUŞUYOR” PANELİ 3 Ekim Pazar Saat: 16:00 Yer: Sultanahmet Parkı-Amfi Tiyatro

Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Haluk Şahin’in yöneteceği panele iletişim fakültesi son sınıf öğrencileri katılacak ve gazetecilik mesleğine dönük kaygılarını ve umutlarını dile getirecek.

MEDYA GÖZÜYLE ENGELLİLER PANELİ 3 Ekim Pazar Saat: 14:00 Yer: Sultanahmet Parkı-Amfi Tiyatro

Panelde gazeteciler medyada yer alan engelliler haberlerini değerlendirecek. Yapılan olumlu ve olumsuz haberler tartışılacak.

DÜZENLENECEK KONSERLER

3. Babıali Şenliği süresince Davut Güloğlu, Grup Bohem, Ahırkapı Roman Orkestrası, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Korosu’da Sultanahmet Parkı’ndaki Amfi Tiyatro’da sahne alacak.

KLASİK OTOMOBİLLER DE ŞENLİĞE KATILIYOR

1950’li ve 1960’lı yılların efsaneleşmiş klasik otomobil sahiplerinin bir araya gelerek kurduğu, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Babıali Şenliği’nin konuğu olacak. 3 Ekim tarihinde etkinlik alanında otomobillerini sergileyecek olan dernek, bir zamanlar basının başkenti olan tarihi yarımadaya renk katacak.

SAĞLIK TARAMALARI YAPILACAK

Şenlik süresince Kızılay tarafından kan bağışı kampanyası, Türk Kalp Vakfı tarafından kolesterol-şeker taraması yapılacak.

ŞENLİĞE KİMLER KATILIYOR?

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Fatih Belediyesi, İstanbul Valiliği, İl Özel İdare, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Kalp Vakfı, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Halkla İlişkiler Derneği, İstanbul Ticaret Odası, Kültür A.Ş., İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Kızılay, Karaelmas Gazeteciler Derneği/Zonguldak, Şanlıurfa Liva Fm, Karikürcüler Derneği, Trabzon Medya Platformu, Roche Diagnostic, Klasik Otomobilciler Derneği, Özkaynak, Algida, Angora Müzik, Anadolu Ajansı, Best FM, İstanbul FM, Marmara FM, Müjde FM, Radyo 7, Haber 7, Yaşam Radyo, Birgün Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi, Yeniçağ Gazetesi, Türkiye Gazetesi, Turkuaz Grubu, Kentim Gazetesi, 24 TV-Star Gazetesi, TRT, Ulusal TV, TGRT, Bilim ve Ütopya Dergisi, Doğan Egmond, Doğan Çocuk, Boyut Yayınevi, Bilge Karınca, Bizim KataplarKaynak Yayınları, Temel Yayınları, Kitap Yayınevi, Özyürek Yayıncılık, Yeni İnsan, Esin Yayınevi, Göl Kitap Yayıncılık, Seçme Kitaplar, Eğitim Yayınları, İzlenim Sanat Yayınevi, Kare Yayınları, Özgür Yayınları, Fono Eğitim, Hermes Kitap, Tudem, Yaysat, Şule Yayınları, BKY-Babıali Kültür Yayıncılığı, Horosan Yayınları, Kaldıraç Yayınları, Sorun Yayınları, İz Yayıncılık, Karıncalar Yayınevi.

İlgili Haberler

Rize'deki selde 1 kadının cesedi bulundu

İstanbul Temsilcisi

Tarihi köprü kırmızı beyaz

Düzköy Temsilcisi

Uçuşlara Sis Engeli…

Düzköy Temsilcisi

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com