Gündem

Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun

Tüm hemşerilerimizin Regaip Kandili Mübarek olsun.Bu mübarek kandil günü için televizyonlarda yayınlanacak kandil programları:


TRT 1 ile TRT Avaz’dan 21.45′te canlı olarak izlenebilecek kandil özel programına, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez konuk olacak. Regaib Kandili dolayısıyla Edirne’deki Selimiye Camii’nde düzenlenecek programda bir konuşma yapacak olan Görmez, bir ilke imza atacak ve geçmiş yıllarda yazılı olarak açıklanan kandil mesajını görüntülü olarak iletecek. Diyanet İşleri Başkanlığı’nca düzenlenen Selimiye Camii’ndeki program ikindi namazı sonrası başlayacak.
Samanyolu TV‘de kandil coşkusu saat 22.00′den itibaren Süleymaniye Camii’nden canlı yayınla ekrana gelecek. Günün anlam ve önemini bildiren sohbetler ve duaların yer alacağı programda hafızların okuyacağı mevlit ve ilahiler, edilecek özel dualar da bu mukaddes geceyi taçlandıracak.

Dünya TV, geceyi Adıyaman Samsat’ta medfun sahabe Safvan bin Muattal’ın kabrinin bulunduğu alanda, Kur’an-ı Kerim, mevlit ve ilahilerin yer aldığı bir programla kutlayacak. Saat 20.15′te başlayacak programda Viranşehir Müftüsü Abdulrakıb Arslan günün anlam ve önemini anlatacak. Sabit Sabuncu’nun Mevlid-i Şerif okuyacağı programda Grup Hafızlar Kürtçe, Türkçe ve Arapça ilahiler seslendirecek.

Mehtap TV‘de kandil kutlamaları, saat 20.00′de Ufuk Ötesi programı ile başlayacak. Programın konuğu Prof. Dr. Reşat Öngören ile “Üç Aylar ve Regaib Kandili” anlatılacak. Saat 21.30′da Mehmet Kemiksiz ilahilerle, dualarla, naatlarla Mevlid-i Şerif kıraat edecek. 22.30′da ise Fethullah Gülen Hocaefendi, Kırık Testi programında kutlu gecelerin faziletlerini ve müminlerin vazifelerini anlatacak.

atv‘de ise Nihat Hatipoğlu, ilk programına Regaib Kandili Özel ile başlıyor. Saat 23.15′te başlayacak programda “Kıymeti ve değeri büyük bu gecede nasıl ibadet edilir? Bu gece nasıl değerlendirilir?” gibi sorulara cevap verilecek. Programa Erkan Mutlu konuk olacak.

İlgili Haberler

Arka cepte cüzdan taşımayın! Yoksa…

İstanbul Temsilcisi

AK Parti İstanbul’un tüm ilçelerinde seçime itiraz edecek

Bombalı saldırıları PKK’nın uzantısı TAK üstlendi

Düzköy Temsilcisi

1 yorum

Hackalı 02 Haziran 2011 at 16:27

Düzköy’lü hemşerilerimin kandilini kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.

Cevapla

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com