Gündem

Özak Sert Konuştu!!!

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Dünya Basketbol Şampiyonası’nın madalya töreninde yaşanan olayları sert bir şekilde eleştirdi.

Bakan Özak, 2011 Üniversite Kış Olimpiyat Oyunları HDK toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bakan Özak’ın hedefinde, Dünya Basketbol Şampiyonası’nın madalya töreninde yaşanan olaylar vardı.

Bakan Özak, madalya töreninde devlet erkanının yuhalanmasına büyük tepki göstererek, “Biz, bu şampiyonayı hükümetin büyük desteğiyle ülkemizde yaptık. Şu anda AK Parti’ye mensup biri ya da bakan olarak değil, Türk evladı olarak konuşmak istiyorum. Final maçından bir gün önce VIP tribününde insanlar ‘hayır, hayır’ diye bağırıyorlardı. Nasıl VIP insanlarsa… Final maçından sonra madalya töreni sırasında ise bir uğultu koptu. Seviyesiz ve terbiyesiz insanlar büyük ayıp işledi. Kaç gündür bunları düşünüyorum. Daha ağır ifadeler de kullanabilirim. Bütün dünyanın izlediği bir organizasyonda bu yaşandı. Amerika takımı olsun, basketbolu yöneten insanlar olsun, 5 kıtadan gelen yaklaşık bin gazeteci olsun büyük şaşkınlık yaşadı.

Sayın Cumhurbaşkanımız, meclis başkanımız büyük üzüntü yaşadı. Burası spor salonu. Siyasi mi, sınıfsal mı davrandılar? Bu ilkesiz, seviyesiz azınlık ne demek istedi? ‘Siz bu ülkeye yönetemezsiniz, Çoban Ahmet’in oğlu ya da emekli Mehmet Bey’in oğlu bu ülkeyi yönetemez’ mi demek istediler? Referandumun sonucunu görmüşlerdir. Artık kralların değil, kuralların olduğu bir ülkedeyiz. Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü olduğu bir ülkedeyiz. Atatürk’ün çok sevdiğim bir sözü var. ‘Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ diye. Buna şöyle bir ek yapılması lazım. ‘Salona gelen seyircilerin de ahlaklısını, edeplisini, seviyelisini, ilkelisini severim’ diye. Bunun önüne geçeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’nin yapılanlar yüzünden küçük düştüğünü ifade eden Özak, “Halkı küçük görenler cezasını çekecek. Bu şampiyona zorlukla Türkiye’ye verilmişti. Şimdi Türkiye küçük duruma düştü. Bu anlayışı spor salonlarından çıkarmalıyız. Gerçek Atatürkçülük budur” dedi.

Yaşanan olayların milli basketbolcuları da üzdüğünü belirten Bakan Özak, “12 Dev Adam, Ankara ziyaretlerinde Başbakan Erdoğan’dan yaşananlardan dolayı özür diledi. Sevineceğimiz yerde üzülüyoruz. Bayram evini cenaze evine çevirdik. Bu bölücülük değil de nedir? Bu ülkede Atatürkçü gibi olanlar, Atatürk’ten geçinenler ve bizim gibi Atatürkçüler var. Kimse bizim kadar Atatürkçü olamaz. Bizden de laiki yok. Laiklik çağdaşlık demektir” ifadelerini kullandı.

Özak’tan ponpon açıklaması:

Bakan Özak, şampiyonada Türkiye’nin bazı maçlarında pon pon kızların çıkmaması ve bunun sonucunda Türkiye’nin ceza almasının hatırlatılması üzerine, “Eğer sportif bir organizasyon yapıyorsanız, uluslararası kurallara uymanız gerekir. FIBA istiyorsa pon pon kızlar çıkmalıdır. Ben kendim şahsen buna karşı olsam da kurallara uymak gerekir. Her gün gazetelerde çıplak kadın fotoğrafları var. Ama ne yapıyoruz o gazeteleri yine de okuyoruz. Mini etekli, bikinili kadınlarımız da bizim başımızın tacı. Biz, önce çarşafa rozet takıp daha sonra çarşafı ayaklar altına almıyoruz. Bizim için mayolu, çarşaflı ya da başörtülü kadın da birdir” diye konuştu.

İlgili Haberler

Sıcaklıklar düşüyor, donacağız!

İstanbul Temsilcisi

YGS’de Dikkat Edilecek Konular!!!

‘0850 432 16 99’ bu numaraya dikkat!

İstanbul Temsilcisi

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com