Gündem

Memurluk İçin Başvurular Başladı

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarındaki 2 bin 159 kadro ve pozisyona yerleştirmeler için adayların tercih işlemleri başladı. 
Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ile pozisyonlarına yerleştirilme için adaylar tercihte bulunacak.  
Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2015/2 tercih kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor. 
Kılavuza, ÖSYM’nin “http://www.osym.gov.tr” internet adresinden ulaşılabilecek. 
Adayların kılavuzdaki kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için 5-6 Temmuz, 27-28 Eylül 2014’te yapılan KPSS’lerden (2014-KPSS Lisans ve 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor. 
Adaylar, kılavuzda yer alan kurallara göre, bugünden itibaren 25 Kasım’a kadar, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak tercihte bulunacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak, tercih süresi uzatılmayacak.
Öte yandan, 2015/2 KPSS Tercih Bilgi Sistemi programı, “http://euygulama.dpb.gov.tr/tercihrobotu/” internet adresinde hizmete girdi. 

İlgili Haberler

Yaz Saati Uygulaması Ne Zaman Başlıyor?

Yolcu otobüsü devrildi : Çok sayıda ölü var

Düzköy Temsilcisi

Kart yapılandırmasına bir banka daha katıldı!

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com