Yerel

MAÇKA BELEDİYESİNCE ÇATALTEPE ŞEHİTLERİ ANILACAK

Trabzon’da, Osmanlı-Rus Harbi’nde Çataltepe mevkiinde şehit düşen askerler anılacak. Maçka ilçe sınırları içerisinde kalan Çataltepe’deki şehitler için Maçka Belediyesince anma töreni düzenlenecek.
Çateltepe Şehitliği’nde 9 Ağustos Pazar günü saat 11.00’de yapılacak anma töreninde Kur’an-ı Kerim tilaveti, İlahi dinletisi ve mehter konserinin ardından katılımcılara ikramda bulunulacak. Çataltepe Şehitliği’nde resmi kayıtlara göre 70, bölgede yaşayan vatandaşların aktardığına göre ise 450 şehidin bulunduğu tahmin ediliyor.
Maçka Belediye Başkanı Ecz. Koray Koçhan, “Bu topraklarda 450 şehidimiz var. Bu şehitlerin her biri Anadolu’nun farklı şehirlerinden gelerek bu topraklarda düşmana karşı bir bütün olmuşlar ve Anadolu’nun bütünlüğünü savunmuştur. Bir birliktelik örneği gösterilerek bağımsızlık ateşinin sönmemesini sağlamışlardır. Biz şehitlerimize her zaman minnettarız. Onları her zaman rahmet ve dualar ile anacağız. Bu vesile ile tüm halkımızı düzenleyeceğimiz Çataltepe Şehitleri anma programına davet ediyoruz” dedi

cataltepe-sehitleri-macka

İlgili Haberler

Başbakan Trabzon’da

Düzköy Temsilcisi

CHP’de Kongre Süreci

Düzköy Temsilcisi

Karadenizliler Amsterdam’da Buluşuyor…

Düzköy Temsilcisi

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com