“Kaç Baba Kaç” oyunu Trabzon’da

0
81

Yılın ikinci gösterimini Trabzon’da yapacak olan HSBC Gönüllüleri Tiyatro Kulübü’nün Anadolu Turnesi boyunca elde edeceği gelir, AÇEV’in ‘Çocuk Okuma Grupları’ projesine katkı sağlayacak.

HSBC Gönüllüleri Tiyatro Kulübü, bu yılın ikinci gösterimini 31 Ocak Cumartesi günü saat 19:00’da Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi Kültür Merkezi’nde yapacak. Ray Cooney’nin yazdığı, Haldun Dormen’in Türkçe’ye çevirdiği “Kaç Baba Kaç” oyununun 2014-2015 dönemi geliri ile AÇEV’in (Anne Çocuk Eğitim Vakfi) “Çocuk Okuma Grupları” projesine fon sağlanacak. HSBC Gönüllüleri; bu doğrultuda, 6 ilde 158 ayrı okuma grubundaki 3 bine yakın çocuğun okuma gruplarına katılımını desteklemiş olacak.

Yönetmenliğini Apo Kaya, proje koordinatörlüğünü Feyza Genç’in yaptığı “Kaç Baba Kaç” oyununun ilk gösterimi 5 Kasım 2014 Çarşamba Günü Kenter Tiyatrosu’nda yapıldı. Bursa, Eskişehir ve Ordu’da da sahnelenen oyun, Trabzon’un ardından 7 Şubat’ta Adana’da, 21 Şubat’ta Samsun’da, 28 Şubat’ta ise İzmir’de sahnelenecek.

“Çocuk Okuma Grupları” projesi çocuklara okuma sevgisini aşılıyor

AÇEV tarafından yürütülen ve HSBC Türkiye’nin de desteklediği “Çocuk Okuma Grupları” projesi, altı ilde 5-7 yaş arası çocuklara okuma sevgisi aşılıyor, çocukların kitaplarla tanışmasını ve ebeveynleri ile birlikte okuma alışkanlıklarının geliştirilmesini hedefliyor. Proje ile, çocuk ve velilere ulaşılarak okuma-anlama yöntemlerinin öğretilmesi, okuma alışkanlığının oluşturulması ve okul başarısına katkı sağlanması amaçlanıyor.

HSBC Gönüllüleri Tiyatro Kulübü hakkında:
HSBC çalışanları tarafından 2007 yılında kurulan Tiyatro Kulübü, 2012 yılında Anadolu’da 11 ilde toplam 13 kez sahnelediği Onikinci Gece adlı oyunun geliriyle Umut Çocukları Derneği’ni desteklemişti. 2010’da sahnelenen Artiz Mektebi adlı oyun ise Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne gelir sağlamak için sahnelenmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız.
Adınızı yazınız.