Eğitim İlçemiz

İlköğretim Haftası Kutlandı…

 

 

 

“İlköğretim Haftası” kutlamaları Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü2nün çelenginin sunumuyla başladı.

Daha sonra Düzköy Hafız Mehmet OFLUOĞLU İlköğretim Okulu bahçesinde yapılan törene İlçemiz Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanı Salih Bakal, Garnizon Komutanı Sunay Akdeniz, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İlköğretim haftası nedeniyle bir konuşma yapan İlçemiz Kaymakamı Ufuk Özen ALİBEYOĞLU; “”Bugün öğretmenlerimiz öğrencileri ile buluşmanın, çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşarken, onların anne babaları da en az onlar kadar sevinç ve heyecan içindeler. Bugün yaklaşık üç aydır sessizlik ve hüzne dalmış okullarımızın hayat bulduğu gündür. Ülkemizde 2012- 2013 eğirim öğretim yılının başladığı bu günde, tüm çocuklarımız, anneler babalar tatlı bir telaş, sevinç, heyecan ve coşku içindeler. Bugün, ülkemizin yarınlarını aydınlatacak, ülkemizi muasır medeniyet seviyesine taşıyacak, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızın ilim, irfan ve fen çeşmesinden gıdalarını vermeye başladığımız gündür. Bugün milletçe okuma yazma seferberliğine başladığımız yeni bir gündür. Bu kutlu hedefe ulaşmak gayesi güden, eğiten, öğreten, öğrenen ve destek veren herkese binlerce teşekkür ediyoruz”” dedi.

 

Program öğrencilerin şiir okuması ve sınıfların gezilmesiyle sona erdi.

 

 

İlgili Haberler

Öğretmenevi’nde Bayramlaşma

Düzköy Temsilcisi

Dikkat!!! Elektrik kesintisi yapılacak 

Düzköy Temsilcisi

61. Plaka Ankara’nın…

Düzköy Temsilcisi

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com