İlçemiz

Haçkalı Hocababa Anılacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Düzköy Belediyesi ve Düzköy İlçe Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenleyeceği “Haçkalı Hoca Baba (İslâm ve Tasavvuf Âlimi Hacı Mustafa Tarhan)’yı Anma ve Anlama Etkinliği” yarın (26 Temmuz 2015 Pazar günü) Düzköy ilçesine bağlı Haçka Yaylası’nda gerçekleştirilecek.
Bu yıl 20.’si düzenlenecek anma merasiminde programın ilk etabı Haçka Yaylası’nda bulunan Haçkalı Hoca Baba Cami’inde saat 10:00’da başlayacak.
Kur’an tilaveti ve çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği camii içi programın ardından saat 13:00’da camii dışı programına start verilecek.
Program çerçevesinde tasavvuf musikisi ve mehteran konseri icra edilecek. Ayrıca katılımcılara pilav-ayran ikramı da yapılacak.
Programa katılmak için Büyükşehir Belediyesi otobüs seferlerinden yer ayırtan vatandaşlar için 30 otobüs sabah saat 08:00’da Sahil Peronu’ndan Haçka Yaylası’na hareket edecek.
Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, tüm vatandaşları Pazar günü düzenlenecek etkinlikler için Hakça Yaylası’na davet ederek:
“Bu anlamlı günde Haçkalı Hoca Baba’yı hep birlikte anacağız. Milli ve manevi değerlerimize layık bir anma töreni düzenleyeceğiz.
Önemli manevi şahsiyetlerimizden biri olan Haçkalı Hoca’yı Anma Merasimi’ne her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun katılım olacağına inanıyorum” diye konuştu.

IMG_4378

İlgili Haberler

Yayla Yolunda Kaza

İstanbul Temsilcisi

MHP Düzköy Kongresi…

Ak Parti’de Sürpriz Aday

Düzköy Temsilcisi

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com