Yerel

Haçkalı Baba'da Son Durum

Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’nin hizmete açılışı için gerekli olan bütün hazırlıklar sona ermek üzere.


Konuyla ilgili hastanenin hizmete açılış hazırlıklarını yerinde görmek üzere Başhekim Uzm. Dr. Hasan Rıza Aydın’ı ziyarete gittik. Ancak Başhekim Aydın’ın görevde olması nedeniyle Hastane Müdürü İbrahim Küçük’ten hastane ile ilgili bazı bilgiler aldık.
Trabzon’un en lüks hastaneleri arasında olacak.


Haçkalı baba Hastanesi; 34.000 M2 toplam kapalı alana sahip olup, 3 bloktan oluşmaktadır. Hastanenin kapasitesi 201 yataktır. Hasta odaları tek kişilik ve çift kişilik odalardan oluşmaktadır. Hastanede Dâhiliye ve Cerrahi Yoğun Bakım ünitesi bulunmaktadır.


Tüm branşlarda Nisan ayı ortalarında hizmet verilmeye başlanacak. Ayın 15’ ine kadar tüm eksiklikler tamamlanacak. Tüm branşlarda poliklinikler olacaktır.


Hastanede toplam 34 adet poliklinik var. Şu andaki duruma göre; bir hekime 3 muayene odası düşecek durumdadır. Orta kısımda hekim odası ve yanlarda ise birer hasta muayene odası bulunmaktadır.


Hastanede 6 adet ameliyat odası mevcuttur. Hastanede bir tek acil servis var. Biri ambulans girişi ve diğeri ise normal giriş olmak üzere Acil Servisin iki farklı girişi bulunmaktadır.


En son teknoloji donanımlı tıbbi cihazlar genelde tamamlanmış durumda, montaj çalışmalar sürmektedir. Ameliyathaneler tamamlandı. Yoğun Bakım Servislerinin ihalesi yapılmış. Cihazlar en yakın zamanda getirilerek yerlerine montajları yapılacak.


Tomografi ve Emar cihazlarının ihaleleri de yapılmış durumda. Hastane en son teknoloji ile donatılmış durumda, hekimler, diğer personeller ve ekipmanlar çalışamaya başladığında hastalar için sağa sola gitme zorunluluğu olmayacak. Bütün işlemler hastanede yapılır durumda olacak.
Hastanede her şey çok lüks olarak yapılmakta.
Çevre için diğer büyük bir kolaylık da hastane içerisinde 17 yataklı bir bölüm psikiyatri hastaları için dizayn edilmiş durumda. Artık kronik vakalar hariç, psikiyatri hastaları uzaklara gitmek zorunda kalmayacaklar.

Hastanede şu anda atanmış bir başhekim ve bir hastane müdürü görev yapmaktadır. Diğer kadrolar henüz gelmemiştir. Eski Akçaabat Devlet Hastanesinden de bazı kadrolar buraya aktarılacaktır.
Şu an en büyük sorun: Kavşak Düzenlemesi.

Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesine geçişler Giresun-Trabzon Devlet Karayolu ile Düzköy Devlet karayolu kavşağından sağlanmaktadır. Şu anda kavşağa basit bir düzenleme yapılmış olup ileri düzeyde bir kavşak yapılmadıkça büyük trafik kazalarının meydana gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Karayolları 10. Bölge Müdürlüğünce gerekli önlemlerin şimdiden alınması büyük zarurettir.

Kaynak:Trabzon Haber Ajansı

İlgili Haberler

Karadeniz fırtınası Antalya’da koptu

İstanbul Temsilcisi

18 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi!!!

İstanbul Temsilcisi

Elektrik kesintisi yapılacak

Düzköy Temsilcisi

2 yorum

Abdullah AKSOY 05 Mayıs 2011 at 16:53

Hayırlı olsun başhekim Hasan beye üstün başarılar diliyorum.

Cevapla
deniz 01 Mart 2016 at 12:35

önlians mezun oldum sizinle çalımak istıyorum lt 05455258845

Cevapla

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com