Spor

Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Trabzon’da başladı

Şampiyonanın ilk gününde gerçekleştirilen 55. kilo erkekler müsabakalarında dereceye giren sporculara madalyalarını takdim eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu sporculara, “Burada kendinizi evinizde gibi hissedin. Memleketlerinize döndüğünüzde selam ve saygılarımızı ailelerinize iletin” diye seslendi.

9-13 Ağustos tarihlerinde Trabzon’da düzenlenmekte olan Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası bugün icra edilen törenle başladı. Yomra Jimnastik Salonu’nda start verilen şampiyonanın açılış programında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin’in hazır bulundu.

Burada katılımcılara seslenen Federasyon Başkanı Şahin, bu tür ulusal şampiyonaların hemen hemen hepsinin artık Trabzon’da düzenlendiğini ifade ederken, “Bunun sebebi Trabzon’un tesis olarak zengin bir şehir olması. Bunda emeği geçenlere, şampiyona için bizlere destek verenlere, Sayın Valime, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Dünya şampiyonası öncesinde gençler Türkiye şampiyonasının Trabzon’da düzenlenmesi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor” dedi.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu ise Yomra Jimnastik Salonu’nun Trabzon’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Sözlerine, “Ben önce bu güzel ve büyük salonu siz gençlerimize, güzel ülkemize ve tüm halkımıza 2011 Gençlik Olimpik Oyunları vesilesiyle şehrimize kazandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na ve bugüne kadar görev yapmış spor bakanlarımıza sporu çok seven Trabzon halkı adına huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diyerek başlayan Gümrükçüoğlu, “Trabzon tüm halkıyla sizi çok seviyor. Trabzon sporu, sporcularımızı Burada kendinizi evinizde gibi hissedin. Sizleri yetiştiren anne babalarınızı kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ prensine uyarak hem zeki, hem başarılı, hem çevik, hem de ahlaklı sporcular olarak sizleri ailelerinizi, hocalarınızı, federasyon yöneticilerinizi ve başkanınızı kutluyorum. Hepinizin memleketlerinize döndüğünüzde anne ve babalarınıza, ailelerinize selamlarımızı ve saygılarımızı iletin” şeklinde konuştu.

Protokokol konuşmalarının ardından Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin şampiyonaya olan katkılarından ötürü Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüğoğlu’na plaket takdim etti. Başkan Gümrükçüoğlu, 10 kız 10 erkek olmak üzere toplam 20 siklette düzenlenen şampiyonanın ilk gününde gerçekleştirilen 55 kilo müsabakalarında dereceye giren sporculara madalya ve ödüllerini takdim etti.

İlgili Haberler

Trabzonspor yeni stadına kavuşuyor

Düzköy Temsilcisi

Gençlerbirliği 1-2 Trabzonspor

Trabzonspor 1-0 Eskişehirspor

Trabzon Temsilcisi

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com