İlçemiz

Çayırbağı Beldesi’nde Gergin Bekleyiş!!!

 

Van’da meydana gelen terör saldırısında Çayırbağı Beldesi’nden bir askerimiz yaralanmıştır.

Yaralı askerimizin İlçemiz Çayırbağı Beldesi Zeleha Mahallesi’nden İsmail Şahin olduğu ve tedavisi için Ankara GATA’ya sevkedildiği bildirildi. Şahin’in izinde olduğu ve bir gün önce izin dönüşü, birliğine katıldığı bildirildi.

Trabzon Alay Komutanı, yaralı askerin Çayırbağı Beldesi’ndeki evini ziyaret ederek Şahin’in yakınlarından Ankara GATA’ya gitmek isteyenlerin bilgilerini aldı. Bu kişilerin biletlerinin temin edilerek Ankara’ya ulaşımlarının sağlanacağı bildirildi.

Konu ile ilgili basında yer alan haber:

PKK, Van’da, önce yük trenine, ardından da olay yerine gelen güvenlik güçlerine bombalı saldırı düzenledi. Olayda 4 asker yaralandı.

Terör örgütü PKK, Van’da, önce yük trenine, ardından da olay yerine gelen güvenlik güçlerine bombalı saldırı düzenledi. Saldırıda 4 asker yaralandı, 2 vagon da hasar gördü. Yaralı askerler, Van Bölge Hastanesi’ne getirildi.

Saldırı, Van’ın Saray ilçesine bağlı Keçikayası ile Çaybağı köyleri arasında meydana geldi. Teröristler, Van’dan Kapıköy Sınır Kapısı’na giden yük treninin geçişi sırasında, demiryoluna yerleştirdikleri bombayı infilak ettirdi. Patlamayla birlikte raydan çıkan 2 vagon, hasar gördü. Saldırının ardından güvenlik güçleri bölgeye sevk edildi. Askeri araçların gelişi sırasında aynı bölgenin yakınında, teröristlerce yola yerleştirilen bir bomba daha patladı. Saldırılar sırasında 4 asker yaralandı. Yaralılar, Van Bölge Hastanesi’ne getirildi.

Güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

İlgili Haberler

“Okullar Hayat Olsun Projesi”nde İmzalar Atıldı…

Kuru, kaymakam tarafından ödüllerildi

Düzköy Temsilcisi

Bir Destekte Onur’dan

Düzköy Temsilcisi

1 yorum

Refik BAHRAM 05 Eylül 2012 at 09:06

Zalimler er geç cezalarını çekeceklerdir.Metanet ve sabırla…Allah şifalar versin.

Cevapla

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com