İlçemiz

Bakal: Kampanya Çarpıtıldı!!!

Bakal: Otomobil vermiyoruz, sadece bez, mama ve su yardımı yapıyoruz. Bunun dışında basında yer alan haberler tamamen gerçek dışıdır.

Konu ile ilgili Günebakış’ta yer alan haber:

Düzköy Belediye Başkanı Salih Bakal, ilçede doğum yapan kadınlara yönelik başlattığı kampanyanın bazı ulusal yayın kuruluşlarında yanlış değerlendirildiğini ifade etti.

Bakal, kampanyanın yerel ve ulusal basında yer almasının sevindirici olduğunu ancak kendisinin kullanmadığı ifadelerin bazı gazete ve televizyon kanallarında yer aldığını üzülerek takip ettiğini belirterek, “İlçedeki nüfusun artırılması ve ekonomik sıkıntılardan dolayı çocuk yapmayan aileleri teşvik etmek amacıyla bir kampanya başlattık. 1 yıldır bu kampanyayı uyguluyoruz. Kampanya çerçevesinde yeni doğum yapan her aileye bir yıl boyunca bez ve mamayı ücretsiz olarak biz veriyoruz. Ayrıca bir yıl boyunca da içme suyu parası almıyoruz. Kampanya bundan ibarettir” dedi.
Bazı gazetelerde doğum yapan ailelere otomobil dağıtacaklarını yönündeki ifadelerin gerçek dışı olduğunu belirten Bakal, “Ancak bazı ulusal gazetelerde çocuk yapana otomobil vereceğimiz gibi yalan ve yanlış ifadeler kullanılmakta, vatandaşlarımız da yanlış bilgilendirilmektedir. Böyle bir şey asla söylemedik. Bunu kim, nereden çıkardı, bilmiyorum. Elimizde imkan olsa belki bunu da yapardık ama öyle bir imkanımız yok. Vatandaşlarımız böyle yanlış haberlere kanmasın lütfen” dedi.

İlgili Haberler

Kuru, kaymakam tarafından ödüllerildi

Düzköy Temsilcisi

“HES” doğrusu

İstanbul Temsilcisi

Düzköy Turizme Açılıyor

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com