Babuşcu’dan Yardım Eli

0
13

İlçemiz Gürgendağ Köyü’ne yaptırılacak olan sosyal tesisin protokolü Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ile hayırsever işadamımız Aydın Babuşçu arasında imzalandı.

Protokol imza törenine Kaymakamımız Ufuk Özen Alibeyoğlu, Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kul, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç da katıldı.

Yapılan yatırımın o bölgedeki ihtiyacı önemli ölçüde karşılayacağını ifade eden Vali Öz, “Trabzon’un Düzköy İlçesine bağlı Gürgendağ Köyü’nde atıl olan okul binasının yıkılarak yerine köyün eğitim, spor ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak ve köylünün düğün, bayram gibi faaliyetlerini yürütecekleri çok amaçlı bir sosyal tesis yaptırılıyor. Bu yatırıma öncülük eden başta hayırsever işadamımıza ve ona aracı olan muhtarımıza, ilçe milli eğitim müdürümüze, kaymakamımıza ve süreci yürüten il milli eğitim müdürlüğümüzdeki çalışma arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Bu tür yatırımlar köylerimizdeki hayatın devamı ve insanlarımızın farklı sosyal etkinliklerinin yapabilmelerine imkan sağlayacaktır” dedi.

Hayırsever işadamı Aydın Babuşcu da sosyal tesisin inşaatına en yakın zamanda başlanacağını ve bir yıl içinde bitirileceğini söyledi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız.
Adınızı yazınız.