İlçemiz

Akyüz’ü Balıkçılar Buldu…

 

Denize girmek için ailesi ile birlikte geçtiğimiz hafta Salı günü Kandıra Cebeci sahiline gelen ve cankurtaran ekiplerinin gözü önünde sularda kaybolan Ali Akyüz’ün cesedi bir hafta sonra bulundu. Alınan bilgiye göre İstanbul Pendik’te ikamet eden ve geçtiğimiz hafta Salı günü ailesiyle denize girmek için Kandıra’nın Cebeci sahiline gelen 32 yaşındaki Ali Akyüz, pembe kayalıklar mevkiinde Karadeniz’in azgın suları arasında çırpınmaya başladı.

3 Sandal Kurtaramadı

Akyüz’ün dalgalarla mücadele ettiğini gören çevredekiler durumu hemen belediyenin cankurtaran ekiplerine haber verdi. Akyüz’ün çırpındığı bölgeye gelen cankurtaran ekipleri, dalgalar nedeniyle Akyüz’e ulaşamadı. Olay yerine çağrılan ikinci ve biraz daha küçük olan sandal ise dalgalar nedeniyle devrildi. Ardından gelen üçüncü sandaldan Akyüz’e tutunması için halat fırlatıldı. Ancak fırlatılan halat dalgaların arasında sandalın pervanesine dolandı.

“BABA BİZİ BIRAKMA”

Tüm bunlar yaşanırken hala dalgalarla boğuşan Akyüz, sularda kayboldu. Akyüz’ü kurtarma çalışmaları devam ederken Akyüz’ün 6 yaşındaki oğlun “Baba bizi bırakma” diye bağırışı herkesi gözyaşlarına boğdu. Yaklaşık üç gün boyunca süren arama kurtarma çalışmalarına AKUT ekipleri de müdahalede bulundu ancak Akyüz’ün cesedine ulaşılamadı. Akyüz’ün cesedi dün Kefkenli balıkçılar tarafından boğulduğu yerin 250 metre yanında bulunarak kıyıya çıkartıldı.

SAHİL BANDINI BİLMİYORLAR

Akyüz’ün ceset otopsi yapılmak üzere Kandıra Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Evli ve iki çocuk babası olan Ali Akyüz’ün cenazesi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Ali Akyüz’ün cesedini bulan Kefkenli balıkçılar, sahillerde görev yapan cankurtaran ekiplerinin sahilleri yeteri kadar tanımadıklarını ve boğulma olaylarının bu nedenle meydana geldiğini söylediler. Balıkçılar, sahil bandında ikamet eden bir iki kişinin kurtarma ekibinde görev yapması gerektiğini söylediler.

Nuri AKÇAHARMAN – Ünal CANKURT

http://www.gazetekocaeli.com/yerel/kandira/cankurtaranin-onunde-kaybolmustu-cesedi-bir-hafta-sonra-bulundu-h148161.html

İlgili Haberler

Şenlik Başlıyor…

İstanbul Temsilcisi

Haçkalı Hoca’yı Anma Etkinliği 30 Temmuz Pazar günü yapılacak

İstanbul Temsilcisi

Ak Parti’de Sürpriz Aday

Düzköy Temsilcisi

1 yorum

giresun 25 Temmuz 2012 at 02:52

ALLAH rahmet eylesin, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum

Cevapla

Bir Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com